PRIMA 12

 

 

Prima 12 - maszyna zapewniająca obustronne gięcie prętów w kręgach nałożonych na odwijaki. Praca w systemie dwa pręty z zakresu Ø 6 mm do Ø 10 oraz pojedynczego pręta Ø 12 mm zapewnia bardzo wydajny w pełni zautomatyzowany proces. Programowanie na panelu sterującym maksymalnie do 30 zgięć pojedynczej figury wraz z jednoczesną wizualizacją. Jest to jedna z najszybszych dostępnych obecnie na rynku tego typu maszyn. Czas produkcji przykładowego strzemiona z pięcioma gięciami o długości całkowitej 1000 mm nie przekracza 2 sekundy.

 

ROBOMASTER 45

 

ROBOMASTER 45 - centrum giętarskie. System w którego skład wchodzą dwa w pełni zsynchronizowane zespoły gnące umożliwia czterostronne gięcie dużych profili oraz strzemion zarówno w pozytywie jak i negatywie praktycznie bez ingerencji operatora. Maksymalna średnica prętów Ø 40 mm. . Możliwość pracy jednocześnie na kilku prętach. 

 

EURA 16 DUAL

 

EURA 16 DUAL - podobnie jak Prima 12 jest to urządzenie do gięcia dwukierunkowego prętów stalowych w kręgach. Umożliwia produkcję strzemion , różnego rodzaju figur a 12 metrowy kanał odbiorczy daje możliwość prostowania oraz cięcia na żądany wymiar. Magazynek składający się z pięciu odwijaków z założonymi na nie kręgami o różnych średnicach pręta oraz automatyczna zmiana żądanej średnicy z panelu sterującego  zapewnia bezzakłóceniowy system pracy nie wymagający każdorazowej wymiany nawiniętych kręgów. Możliwość pracy jednocześnie na dwóch prętach o średnicy Ø 6 -12 mm oraz pojedynczo prętów Ø 14 - 16 mm.

 

SHEAR LINE 300

 

SHEAR-LINE 300 - urządzenie całkowicie zintegrowane z magazynem Mega Genius. Służy do optymalnego cięcia oraz składowania prętów. Nożyce hydrauliczne zapewniają nacisk 150 ton co sprawia, iż cięcie prętów do Ø 50 nie stanowi problemu. Minimalna długość cięcia wynosi 500mm. Magazyn odkładczy składa się z dwóch niezależnych modułów. Pierwszy z nich jest czterokieszeniowym magazynem pozwalającym na składowania prętów przyciętych na wymiar nie podlegających dalszej obróbce. Natomiast drugi moduł, trzykanałowy magazyn jest wyposażony w rolki prowadzące, transportujące pręty cięte do dalszej obróbki na RoboMasterze lub giętarkach typu P 55 Sintesi

 

MEGA GENIUS

 

MEGA GENIUS - w pełni zautomatyzowany magazyn załadowczy linii Shear Line. Całkowicie nowe, opatentowane rozwiązanie sprawia, że dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy zwiększoną wydajność cyklu pracy jak również oszczędność czasu i czynnika ludzkiego. Pręty z magazynów pułkowych  transportowane są za pomocą ramienia do kanału zasilającego Shear Line. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu nakładki magnetycznej na ramię oraz systemu liczenia prętów, cały proces załadowczy odbywa się jedynie za pomocą panelu sterującego na którym wskazuje się żądaną średnicę oraz ilość prętów. Maksymalna długość prętów wynosi 16mb a zakres pracy zamyka się w przedziale Ø 10 mm do Ø 32 mm.

 

P55 SINTESI

 

P55 SINTESI - Giętarki ręczne przystosowane do dwustronnego gięcia prętów stalowych. Obróbka prętów w zakresie Ø 8 mm do Ø45 mm. Programator elektroniczny zapewnia możliwość zaprogramowania gięcia strzemion do 30 zgięć oraz korekcji kątów gięcia.